Kurs programowania online dla dzieci i młodzieży? To możliwe!

Nauka programowania dla dzieci i młodzieży robi w ostatnich latach prawdziwą furorę. Szkoły, które uczą najmłodszych kodowania, powstają jak grzyby po deszczu. Nie ma w tym nic dziwnego. Nauka programowania to kapitał na przyszłość, rozwój wielu przydatnych umiejętności, a przy tym frajda, o czym wie każdy, kto stworzył kiedyś grę, aplikację lub stronę internetową. Dziś coraz popularniejsza jest nauka programowania online. To wygodna i praktyczna forma edukacji, skrojona na miarę potrzeb osób mieszkających poza dużymi ośrodkami miejskimi, ale też wszystkich tych, którzy nie chcą tracić czasu na uciążliwe dojazdy. Jakie korzyści oferuje kurs programowania online dla dzieci i młodzieży i czy to w ogóle możliwe? Oto co warto wiedzieć!

Dlaczego nauka programowania?

Zanim przejdziemy do kwestii związanych z nauką online, warto uświadomić sobie sens nauki kodowania. Branża IT, czyli sektor technologii informatycznych, to jedna z najprędzej rozwijających się gałęzi gospodarki. Na całym świecie branżę IT napędza przede wszystkim praca programistów. Właśnie należą oni do najbardziej rozchwytywanych zawodów, niezależnie czy mówimy o Polsce, USA czy jakimkolwiek innym kraju. Znajduje to odbicie w ponadprzeciętnych zarobkach przedstawicieli branży IT. W każdym kraju plasują się oni wysoko ponad medianą wynagrodzeń. Specjalistów z dziedziny programowania w ostatnich latach przybywa. Czy to oznacza, że programowanie wkrótce przestanie być tak opłacalne? Odpowiedź brzmi nie. Zapotrzebowanie na programistów jest ogromne, a nasz pociąg do nowych technologii zwiększa je z roku na rok. Nauka programowania dla dzieci i młodzieży może okazać się więc gwarancją stabilnej i dobrze płatnej pracy, tym bardziej że im wcześniej zaczniemy, tym większe szanse na to, że zostaniemy prawdziwymi mistrzami kodu. Na tym jednak nie kończą się jej zalety. Dobry kurs programowania pozwala rozwinąć umiejętność logicznego myślenia, pracy w zespole, korzystania z nowych technologii, a także podszkolić znajomość języka angielskiego.

Czy kurs programowania online może być efektywny?

W niektórych krajach nauka zdalna jest aprobowana od wielu lat, choć stosunkowo niedawno technologia pozwoliła na to, by nauka na odległość zaczęła być traktowana tak, jak traktowana jest nauka stacjonarna (czyt. z pełnym szacunkiem i zaufaniem). Do niedawna jeszcze uczenie się przed komputerem było traktowane lekceważąco, ale upowszechnienie się internetu, lepsze łącza, a przede wszystkim nowe aplikacje umożliwiające spotkania online – wszystko to sprawiło, że edukacja online stała się popularna. Zdalnie można uczyć się niemal wszystkiego. Kurs programowania dla dzieci i młodzieży online? Dlaczego nie! Kodowanie to jedna z tych dziedzin, które nawet w wariancie stacjonarnym wymagają stałego dostępu do komputera. Funkcje aplikacji umożliwiających komunikację na odległość, takie jak np. widzenie siebie nawzajem przez rozmówców czy udostępnianie ekranu (np. ekranu komputera nauczyciela prowadzącego kurs programowania online), pozwalają uczyć się skutecznie i na wysokim poziomie. Nowe technologie sprawiły, że kursy online stały się standardem, który jak prognozuje wielu specjalistów z zakresu edukacji, ma przed sobą świetlaną przyszłość.

Skuteczna nauka online

Decydując się na naukę online lub zapisując na nią dziecko, musimy pamiętać, że kursy online mogą mieć różną formę. Dużą popularnością cieszą się kursy na zasadzie VOD (tzw. oglądanie na żądanie). Wykupując do nich dostęp, możemy oglądać kurs wtedy, gdy mamy na to ochotę. Takie kursy wymagają jednak motywacji, a przy tym są całkowicie pozbawione elementu interakcji z nauczycielem, która zwłaszcza w przypadku edukacji dzieci i młodzieży jest nieoceniona. Dużo lepsze rezultaty przynoszą zatem kursy na żywo, czyli webinary. Nauczyciel i uczniowie o wyznaczonej godzinie spotykają się przed komputerem, widząc siebie nawzajem na ekranie komputera. Komunikator pozwala na pełną interakcję. Taka nauka do złudzenia przypomina naukę stacjonarną. Ma jednak wiele korzyści: nie wymaga czasochłonnych dojazdów, a uczeń nabywa wiedzę w domu – w środowisku, gdzie czuje się najlepiej. Wiele aplikacji umożliwia zapis webinaru. To kolejna korzyść: uczeń może bowiem wrócić do zajęć, kiedy tego potrzebuje, co w przypadku nauki stacjonarnej nie jest możliwe.

Najlepsze kursy programowania online dla dzieci i młodzieży

Szukasz możliwości nauki przez internet dla swojego dziecka, ale nie wiesz, na jaki kurs programowania online dla dzieci i młodzieży postawić? Kurs programisty to kursy na żywo prowadzone przez aktywnych zawodowo programistów. Działamy w ramach sieci szkół Zaprogramowani.com, jednej z największych sieci szkół programowania dla dzieci i młodzieży, która rocznie kształci ponad 1000 adeptów kodowania. Uczymy wyłącznie wiodących języków programowania, takich jak Java czy C++. Ponadto prowadzimy zajęcia z tworzenia aplikacji webowych, stron i grafik. Każdy uczeń w ramach kursu otrzymuje komplet materiałów ułatwiających naukę. Co ważne, każdy kurs programowania online dla dzieci i młodzieży kończy się otrzymaniem przez ucznia certyfikatu. Uczymy według autorskich, sprawdzonych programów nauczania. Kształcimy młodych superbohaterów kodowania. Chcesz wiedzieć więcej? Zapraszamy do kontaktu!

Dodaj komentarz