Programowanie online dla dzieci i młodzieży

Jesteśmy pierwszą w Polsce całkowicie zdalną szkołą programowania dla dzieci i młodzieży. Proponujemy kursy programowania online na żywo z programistami. Każdy kurs kończy się otrzymaniem przez ucznia certyfikatu.
Uczymy najważniejszych języków programowania. Aktualnie prowadzimy nabór na kursy programowania online w takich językach, jak Java, C++ czy Python. Wkrótce uruchomimy kolejne webinary!

Kurs programowania Python online

Python to idealny język programowania dla początkujących koderów. Język ten należy do pięciu najpopularniejszych języków programowania na świecie. Kurs programowania Python wprowadzi Cię w niesamowity świat kodowania w sposób ciekawy i inspirujący!

Nazwa kursu: Kurs programowania Python online
Rekomendowany wiek: 10-16 lat
Poziomy do wyboru: podstawowy, średnio zaawansowany, zaawansowany
Czas trwania: 30 godzin
Certyfikat na zakończenie: tak
Cena: 600 zł

Zapisz się

Kurs programowania Java online

Zdobądź programistyczną supermoc i naucz się jednego z najważniejszych obecnie języków programowania. Nauka programowania java online to klucz do niesamowitego świata gier i aplikacji. Znajomość środowiska Java otworzy przed Tobą mnóstwo możliwości!

Nazwa kursu: Kurs programowania Java online
Rekomendowany wiek: 10-16 lat
Poziomy do wyboru: podstawowy, średnio zaawansowany, zaawansowany
Czas trwania: 30 godzin
Certyfikat na zakończenie: tak
Cena: 600 zł

Zapisz się

Kurs programowania C++ online

Kurs programowania C++ online? To możliwe! Zostań superbohaterem języka programowania wykorzystywanego przez takich gigantów, jak Amazon, Facebook czy IBM – bez wychodzenia z domu i z pomocą naszego doświadczonego programisty!

Nazwa kursu: Kurs programowania C++ online
Rekomendowany wiek: 10-16 lat
Poziomy do wyboru: podstawowy, średnio zaawansowany, zaawansowany
Czas trwania: 30 godzin
Certyfikat na zakończenie: tak
Cena: 600 zł

Zapisz się

Kurs HTML (tworzenia stron) online

HTML to kod używany do tworzenia stron internetowych. Jest wszechobecny. Kurs HTML online, czyli nasz kurs tworzenia stron www dla dzieci i młodzieży, to propozycja dla tych, którym marzy się samodzielne tworzenie portali, blogów i aplikacji webowych!

Nazwa kursu: Kurs HTML (tworzenia stron) online
Rekomendowany wiek: 10-16 lat
Poziomy do wyboru: podstawowy, średnio zaawansowany, zaawansowany
Czas trwania: 30 godzin
Certyfikat na zakończenie: tak
Cena: 600 zł

Zapisz się

Wkrótce kolejne kursy

Kursy programowania, które obecnie prowadzimy, wkrótce zostaną uzupełnione o kolejne. Niebawem uruchomimy nabór na m.in. na kurs programowania gier w Unity oraz kurs tworzenia grafiki komputerowej. Programy są już przygotowane i sprawdzone, a nauczyciele czekają w blokach startowych, by móc rozpocząc pracę z uczniami. Programowanie, w tym również programowanie online dla dzieci i młodzieży, to ciągłe zmiany, które na bieżąco staramy się śledzić. Wraz ze wzrostem popularności nowych języków programowania i pojawianiem się nowych platform programistycznych dedykowanych młodym adeptom kodowania będziemy uruchamiać nowe kursy i doskonalić już istniejące. Trzymamy rękę na pulsie i stawiamy na rozwój. Nauka programowania to dla nas poważna sprawa!

Chcesz dowiedzieć się więcej o naszych kursach programowania online dla dzieci i młodzieży? Zastanawiasz się, jak dokładnie wygląda nauka programowania online dla dzieci i młodzieży w szkole programowania Kurs Programisty, a może nie wiesz, który kurs będzie najlepszy? Chętnie odpowiemy na wszystkie pytania. Zapraszamy do skorzystania z formularza kontaktowego dostępnego w zakładce Kontakt. Odpowiadamy błyskawicznie. Zanim do nas napiszesz lub zadzwonisz, prosimy o sprawdzenie, czy Twojego pytania nie ma w zakładce FAQ. Nieocenioną bazą wiedzy o naszych kursach programowania online dla dzieci i młodzieży jest też nasz blog. Zapraszamy do jego lektury. Nasz blog jest regularnie aktualizowany i zawiera wiele praktycznych informacji o nauce programowania online dla dzieci i młodzieży!

Programista – zawód przyszłości

Jest wiele powodów, dla których warto uczyć się programowania. Programowanie to więcej niż sztuka komunikacji z komputerem, która pozwala nam zmieniać otaczającą nas rzeczywistość. To również nieskończone możliwości rozwoju, również zawodowego. Programiści to poszukiwani i bardzo dobrze opłacani specjaliści. Warto zostać jednym z nich!

rozwój na wielu poziomach

Programowanie to gimnastyka dla mózgu. Uczy logiki i rozwiązywania problemów oraz zwiększa zdolność przyswajania i przetwarzania informacji.

kapitał na przyszłość

Szacuje się, że w samej Europie brakuje nawet 500 tys. programistów. Programowanie to umiejętność, która pozwala zdobyć ciekawą i dobrze płatną pracę.

wspaniała przygoda

Wbrew obiegowym opiniom programowanie może być świetną zabawą. Przekonujemy o tym naszych uczniów, ucząc ich tworzenia gier, nowoczesnych aplikacji i stron.

Chcesz zostać superbohaterem kodu?
Zapisz się na kurs programowania online!
 

Zapisz się

Jakich języków programowania uczymy?

HTML

Oczywiście, HTML nie jest językiem programowania, a kodem przeznaczonym do tworzenia struktur stron i ich zawartości, niemniej jego znajomość to podstawowa umiejętność wielu osób pracujących w branży IT. Niezależnie od tego, czy chcesz tworzyć strony www, czy aplikacje webowe, musisz znać kod HTML. Praca z kodem HTML to codzienność m.in. dla administratorów stron www i specjalistów SEO. Jego rozumienie daje ogromne możliwości!

Java

Java to jeden z najważniejszych języków programowania. Jego znajomość to klucz do niesamowitego świata gier i aplikacji, choć to nie wyczerpuje ogromnych możliwości, jakie wiążą się ze znajomością Javy. W środowisku Java działa m.in. system Android. W Javie został też napisany popularny Minecraft. Na tym nie koniec. Ze Javy korzysta również aplikacja Gmail, a także takie serwisy, jak LinkedIn, Netflix czy Amazon.

C++

Podobnie jak Java, C++ należy do wiodących języków programowania. Znajomość języka C++ pozwala na tworzenie pasjonujących gier komputerowych i w pełni funkcjonalnych programów. W C++ zostały napisane m.in. takie systemy, jak Apple OS X czy klasyczne systemy Microsoft, w tym Windows XP, Windows Vista i Windows 7. Język programowaina C++ znajduje zastosowanie wszędzie tam, gdzie liczą się wydajność i niskie zużycie zasobów.

Python

Python to idealny język programowania dla poczatkujących. Nie bez powodu zastąpił Pascala w szkołach średnich, a fakt, że nie jest tak skomplikowany, jak np. Java czy C++, wcale nie oznacza, że Python nie daje dużych możliwości. Gdyby rzeczywiście tak było, Python nie należałby do pięciu najpopularniejszych jezyków programowania na świecie. Python świetnie nadaje się do pracy z dużymi ilościami danych, dlatego też chętnie korzystają z niego ekonomiści. Jest przydatny równiez przy tworzeniu rozwiązań związanych ze sztuczną inteligencją!

Nauka na poziomie

Proponujemy kursy programowania na trzech poziomach: podstawowym, średnio zaawansowanym i zaawansowanym. Wszystko po to, by umożliwić uczniom kompleksową naukę i stopniowe pięcie się w górę w dziedzinie kodowania. Nie wiesz, jaki poziom będzie dla Ciebie najlepszy? Oto garść praktycznych informacji. Jeśli chcesz dowiedzieć więcej, skontaktuj się z nami!

poziom podstawowy

Poziom podstawowy jest idealny dla tych, którzy chcieliby rozwijać się w kierunku programowania, ale nigdy nie mieli okazji uczyć się kodowania.

poziom średnio zaawansowany

Poziom średnio zaawansowany to doskonały wybór dla tych, którzy nie czują się jeszcze mistrzami kodu, ale wcześniej mieli już okazję uczyć się programowania.

poziom zaawansowany

Masz już opanowane podstawy, a wszystko, czego potrzebujesz, by zostać superbohaterem kodowania, to wsparcie kogoś doświadczonego? Oto poziom dla Ciebie!

Chcesz dowiedzieć się więcej?
Skontaktuj się z nami!
 

Kontakt

Dlaczego nauka programowania online?

Nauka przez internet z roku na rok staje się coraz bardziej popularna. Podobnie jak inne kluczowe dziedziny, edukacja przenosi się do sieci. Przez internet możemy już nie tylko załatwiać sprawy urzędowe czy robić zakupy, ale też nabywać nowe umiejętności – i to w sposób skuteczny, przyjemny i praktyczny. Nauka online eliminuje konieczność dojazdów, które potrafią być równie uciążliwe dla osób mieszkających w mniejszych miejscowościach, jak i dla mieszkańców dużych miast. Ucząc się przed komputerem, oszczędzamy energię, czas i pieniądze. Poza tym wybierając kursy online, wybieramy naukę w warunkach domowych, dla wielu osób stanowiących najlepsze warunki do przyswajania nowych informacji.

Praktyczne aspekty, jakie wiążą się z nauką online, przekonały nas do stworzenia oferty kursów programowania online dla dzieci i młodzieży. Działamy w ramach sieci szkół Zaprogramowani.com. Posiadamy wiedzę i doświadczenie w prowadzeniu zajęć z zakresu programowania dla dzieci i młodzieży. Tym, co nas wyróżnia, jest fakt, że nasze kursy prowadzą aktywni zawodowo programiści z zacięciem do dzielenia się swoją wiedzą. Wszystkie kursy odbywają się na żywo. To ważne, ponieważ uczeń podczas zajęć czuje, że programista mówi bezpośrednio do niego, a w razie wszelkich niejasności zawsze może poprosić o pomoc. Nauka programowania dla dzieci i młodzieży musi zakładać element interakcji. Pamiętamy o tym, dlatego wybraliśmy najlepsze dostępne rozwiązania e-learningowe.

Nauka programowania przez internet – to naprawdę możliwe!

Czy programowanie dla dzieci i młodzieży online jest możliwe i czy może być skuteczne? Do niedawna jeszcze zdania były podzielone. Jeśli mówimy o kursach raz nagranych i następnie udostępnianych w różnych formach, rzeczywiście można mieć wątpliwości. Taka formuła z jednej strony wymaga bardzo dużej motywacji ze strony ucznia, z drugiej zaś nie pozwala uczniowi na kontakt z nauczycielem. W praktyce takie kursy często okazują się mało skuteczne. Nauka programowania online dla dzieci i młodzieży, którą proponujemy w szkole Kurs Programisty, to nauka w stu procentach na żywo. Uczeń widzi nauczyciela, który udostępnia ekran. Na ekranie widać kod pisany przez nauczyciela w czasie rzeczywistym. W przypadku gdy uczestnik kursu ma problem np. ze zrozumieniem danej komendy, może poprosić nauczyciela o pomoc poprzez specjalny komunikator. W ten sposób nauka online przypomina naukę w modelu stacjonarnym.

Programowanie dla dzieci i młodzieży online, podobnie jak nauka innych dziedzin za pośrednictwem internetu, stała się możliwa dzięki postępowi technologicznemu, który w ostatnich latach jest rozpędzony jak nigdy. Technologie związane z komunikacją są rozwijane od lat. Dziś to niezwykle zaawansowane programy oferujące stabilną transmisję obrazu i dźwięku bez najmniejszych zakłóceń. Dzięki powszechnemu dostępowi do internetu, który także przyśpieszył, programy te pozwalają na jeszcze bardziej dogodną komunikację. Właśnie dlatego wiele firm odbywa spotkania na odległość, a nauka przez internet nikogo już nie dziwi, powoli stając się standardem. Oczywiście, uczenie na odległość wciąż jest wyzwaniem. Dbamy, by nasi programiści byli w stanie mu sprostać, dlatego kładziemy duży nacisk na to, jak prowadzone są zajęcia w szkole programowania Kurs Programisty. Staramy się doskonalić sposób, w jaki nasi nauczyciele komunikują się z uczniami. Przygotowujemy dla nich materiały szkoleniowe i wciąż testujemy nowe rozwiązania. Dzięki temu programowanie dla dzieci i młodzieży online z nami ma sens. Zapraszamy na nasze kursy!

Zapisz się na kurs programowania online!

Nauka programowania java online i wiele innych kursów czekają na Ciebie!

Zapisz się