Dlaczego warto uczyć dzieci programowania online?

Wszystko przenosi się do sieci. Internet stanowi dziś pierwsze źródło informacji, jest miejscem, gdzie wyrabiamy sobie opinie na temat otaczającej nas rzeczywistości, a także zaspokajamy swoje potrzeby zakupowe, korzystając ze sklepów online. Przez internet możemy także rozwijać się, uczyć, zdobywać nowe umiejętności i doskonalić te, które już posiadamy. Stawiając na nowe technologie, uruchomiliśmy kursy programowania online dla dzieci i młodzieży. Dlaczego warto uczyć dzieci programowania i dlaczego właśnie przez internet? Odpowiadamy!

Nauka programowania online

Często napotykamy na przeszkody, które uniemożliwiają dzieciom naukę stacjonarną poza miejscem zamieszkania. Problemy z dojazdami, choroby czy ostatnio całkowita zmiana naszej rzeczywistości – wszystko to wymaga od nas elastyczności i zmusza do szukania nowych rozwiązań. Takim rozwiązaniem może być np. kurs programowania online dla dzieci i młodzieży. Dlaczego warto postawić na naukę programowania online? Taka forma edukacji pozwala na zdobywanie wiedzy we własnym pokoju. Dziecko uczy się praktycznych umiejętności, siedząc przed własnym komputerem. W ten sposób uczeń oszczędza czas, ponieważ nie musi dojeżdżać na zajęcia. To ważne również z perspektywy rodziców, którzy do tej pory zawozili dzieci na stacjonarne zajęcia pozaszkolne – w przypadku zajęć online nie ma takiej konieczności.

Programowanie dla dzieci i młodzieży

Kurs programowania online dla dzieci i młodzieży oferuje młodym adeptom kodowania dostęp do szerokiego wachlarza możliwości. Wykształca w nich umiejętności, które są absolutnie nieodzowne w dzisiejszym cyfrowym świecie. Uczy logicznego myślenia, rozwiązywania problemów i cierpliwości (a jakże!).

Dlaczego dziecko jak najszybciej powinno zacząć swoja przygodę z programowaniem? Wielu rodziców błędnie sądzi, że szkoła wychodzi naprzeciw prognozom na przyszłość i kształci uczniów w kierunku nowych technologii. Tak niestety nie jest. Znajomość wiodących języków programowania to gwarancja dobrze płatnej i stabilnej pracy. To oczywiście jeden z wielu argumentów przemawiających za ich opanowaniem. Dlaczego jeszcze warto uczyć dzieci programowania?

Dlaczego warto uczyć dzieci programowania online?

  1. Programowanie jest dla wszystkich i wbrew obiegowym opiniom nie wymaga wybitnych zdolności matematycznych.
  2. Dziecko nabiera wiary we własne siły – tworzy program, który działa!
  3. Programowanie uczy dziecko wyrażania własnych myśli – żeby coś zadziałało, dziecko musi dokładnie napisać, na czym mu zależy.
  4. Nauka programowania to nauka logicznego myślenia; wymaga znajomości szeregu algorytmów, planowania działań i szukania rozwiązań – kodowanie rozwija na wielu poziomach!
  5. Szkoła programowania online to komfort nauki w zaciszu domowym i wygoda dla zapracowanych rodziców, którzy nie zawsze maja taką możliwość, żeby dowieźć dziecko na warsztaty stacjonarne.
  6. Programowanie to doskonała nauka cierpliwości!
  7. Nauka programowania uczy kreatywności – tworzenie programów wymaga uruchomienia wyobraźni.
  8. Dzieci i młodzież opanowują języki programowania dużo łatwiej niż dorośli – im wcześniej zaczną, tym lepiej poradzą sobie w przyszłości!
  9. Programując, dziecko uczy się konsekwencji w dążeniu do celu.
  10. Programowanie już dziś należy uznać za język, bez którego trudno będzie się obyć w przyszłości, dlatego właśnie już teraz warto się go uczyć!

Kursy programowania online w szkole Kurs Programisty

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą kursów programowania online dla dzieci i młodzieży. Pełną ofertę znajdziesz na podstronie „Kursy”. Aktualnie prowadzimy nabór na kursy programowania online w takich językach, jak Java, C++ czy Python. Wkrótce uruchomimy kolejne webinary. Co wazne, wszystkie zajęcia w naszej szkole odbywają się na żywo poprzez sprawdzone platformy do e-learningu. Uczeń widzi nauczyciela i jeśli chce, może się z nim kontaktować za pomocą komunikatora. Młodych adeptów w naszej szkole kształcą wyłącznie aktywni zawodowo programiści. Mamy doświadczenie w prowadzeniu kursów programowania. Jesteśmy częścią sieci szkół Zaprogramowani.com. Zachęcamy do zapoznania się z nasza ofertą!

Dodaj komentarz